Pierścień na serwetkę | Justine Crafts

Pierścień na serwetkę

Istnieje wiele metod, aby wykonać pierścień na serwetkę. Pokażę Wam kilka z nich, dzięki którym zrobicie pierścienie z materiałów znajdujących się w domu.

Co można wykorzystać do zrobienia pierścienia?

Materiały:

  • papierową rolkę np. po ręcznikach jednorazowych + ozdobną taśmę klejącą
  • sznurek
  • drut

Pierścień na serwetkę…

Pierścień na serwetkę - złota rolka | Justine Crafts

…z papierowej rolki, oklejony złotą taśmą klejącą. Aby go wykonać, wystarczy zmierzyć szerokość taśmy klejącej, a następnie odciąć tak samo szeroki kawałek rolki. Jeśli wykorzystamy do tego błyszczącą taśmę, pierścień będzie wyglądać bardzo elegancko.

Pierścień na serwetkę - drut | Justine Crafts

…miedziany. Drut daje nam duże pole do popisu, a miedziany tym bardziej. Jest wiele odcieni miedzi i są różne rodzaje drutów. Można je łatwo wyginać i tworzyć z nich przeróżne kształty. Tworząc pierścień, który widzicie na zdjęciu postanowiłam zaimprowizować. W tym przypadku akurat nie musicie się przejmować tym, że coś będzie nie równe. Ważne, że każdy pierścień wykonacie z tego samego drutu.

Pierścień na serwetkę - sznurek | Justine Crafts

…ze sznurka. Sam sznurkowy „pierścień” może (czasem!) nie powalać – ta minimalistyczna dekoracja, sprawdza się doskonale przy serwetkach w ciemnych kolorach np. granatowych – to piękne połączenie. Jednakże w tym poście postanowiłam pokazać Wam, jak można wykorzystać sznurek do białych, eleganckich serwetek. Świetnie będzie do tego pasować odrobina zieleni np. gałązka bukszpanu.

Który metoda najbardziej przypadła Wam do gustu? A może macie jakiś inny sprawdzony sposób na wykonanie takiego pierścienia?

Share:
Justyna

Justyna

Uwielbiam się rozwijać, dzięki czemu mogę Was inspirować! Nie boję się wyzwań i czerpię dużo radości z tego co robię - bo najważniejsze to robić to, co się kocha! :)